پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

با توجه به استفاده از سنگ ها برای نمای ساختمان باید نکات ایمنی مربوط به آن ها را راعایت کرد و آن ها را تثبیت کرد. چراکه عواملی نظیر سرما و آلودگی هوا باعث افتادن آن ها میشود. پیچ و رولپلاک سنگ نما به این منظور انجام میگردد. پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج و تهران بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. پیچ و رولپلاک باید مخصوص خود سنگ باشند. به این منظور از پیچ های ۶ سانتی که گالوانیزه هستند و رولپلاک مختص آن استفاده می شود. با توجه به بلند بودن ساختمان ها و مزیت های راپل نسبت به داربست از راپل برای پیچ و رولپلاک نما استفاده میکنیم. مارکوراپل ارائه دهنده خدمات راپل در کرج، پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج، پیچ و رولپلاک نما در تهران در این مقاله به نکات زیر اشاره میکنیم:

  • نکات مربوط به پیچ و رولپلاک نما
  • روش اتصال پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

در پیچ و رولپلاک نما باید چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

برای اینکه پیچ و رولپلاک نما به درستی و با امنیت کافی انجام شود باید یک سری نکات را در آن ها در نظر گرفت. از جمله:

۱٫ پیچ های مورد استفاده باید مناسب باشند. این پیچ ها باید ضد زنگ باشند و در سایز ۵ سانتی متری به جنس گالوانیزه، این پیچ ها معمولا نسبت به پیچ های دیگر از لبه ی بزرگتری برخوردار هستند.

۲٫ رولپلاک های مورد استفاده برای نما سنگی نیز باید دارای واشر باشد. این واشر ها در سر رولپلاک واقع شده اند و کمک میکنند رولپلاک در سنگ باز شود.

۳٫ بعد از انجام کار گل پیچ را با بتونه با رنگ هم رنگ باید بپوشانیم. به این منظور باید بدانیم سنگ مورد استفاده در نما از چه جنسی است و آیا به بتونه نیزا دارد یا رنگ به تنهایی کافی است.

مثلا برای نما سنگی که از سنگ های گرانیت و تراورتن استفاده شده است بهتر است از بتونه برای پوشاندن پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان آن استفاده شود. ولی اگر سنگ های مورد استفاده در نمای سنگی از جنس مرمر و یا گرانیت باشند می توان از رنگ نیز استفاده کرد و کاربرد بیشتری نیز دارد.

۴٫ باید حتما رنگ و یا بتونه ای که انتخاب می کنید با رنگ سنگ و یا رگه هایی که در آن به کار رفته هماهنگ باشد. تا در نمای سنگ هیچ خدشه ای وارد نسازد.

۵٫ برای جلوگیری از صدمه دیدن سنگ باید از دیل خاصی استفاده شودو دریل هیلتی برای سوراخ کردن نمای سنگی مناسب ترین دریل می باشد.

۶٫ انتخاب مته نکته ای بسیار مهم است.

۷٫ نماهایی که دچار ریزش شده اند را می توان با نصب سنگ نما مستحکم نمود.

۸٫ یکی از مهمترین مراحل برای نماسازی ساختمان نصب سنگ نما است. پس باید با احتیاط و دقت لازم این مرحله صورت پذیرد.

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان در کرج

روش اتصال پیچ و رولپلاک در نما سنگی

سنگ های نما دارای استحکام لازم نیستند. دلیل آن هم صاف بودن پشت سنگ ها و استفاده از ملات های خاص آن ها می باشد. بارش باران و سرما و آلودگی از جمله عواملی است که باعث ریزش سنگ می شود.

بنابراین حتما لازم است به روش دیگری این سنگ ها به ساختمان متصل شوند. زیرا ممکن است با بارش اولین باران و نفوذ آب به درون منافذ این سنگ ها، و یا در اثر یخ زدگی در زمستان، سنگ ها لق شده و پس از مدتی از ساختمان ریزش کنند. برای جلوگیری از این اتفاق و اتفاقات ناخوشایند بعدی ان شما می توانید به عملیات قیمت گذاری پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان روی بیاورید.

معمولا از سنگ هایی که در نمای سنگی ساختمان استفاده می شود، از جنس مرمر، تراورتن و یا گرانیت می باشند. این سنگ های ساختمانی معمولا باید ضخامتی معادل ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانت داشته باشند و در برخی موارد نیز ضخامت این سنگ ها می تواند بیش از ۲٫۵ یا کمتر از ۱٫۵ سانت باشد. بستگی به این دارد که شخص خود چه سنگی مد نظرش باشد و بخواهد در نمای ساختمانش از آن استفاده نماید. این سنگ ها در سنگبری ها برش داده میشوند و پس از آن صیقل داده شده در ابعادی معادل ۲۰ تا ۴۰ سالنتی متر وارد بازار می شوند.

چه کسی در ساختمان باید هزینه پیچ و رولپلاک سنگ را پرداخت کند؟

یکی از دغدغه و سوال های مشتریان قیمت پیچ و رولپلاک نما در کرج و سایر شهرها می باشد. اما این هزینه به عهده چه کسی است؟

این نکته را باید در نظر داشته باشید اگر ساختمان (اپارتمانی) که در ان سکونت دارید زمانی که ۵ سال از عمر ساختمان نگذشته باشد تمامی هزینهای پیچ و رولپلاک سنگ و خرید سنگهای ریزش کرده به عهده سازنده ان ساختمان میباشد و شما میتوانید به ان اطلاع دهید که برای پیچ و رولپلاک کردن نما اقدام نماید و اگر به سازنده گفتید و ان پشت گوش انداخت و حتا به شما گفت بروید هر کاری دلتان میخواهد بکنید,شما میتوانید از سازنده شکایت کنید و قانون در اسرع وقت پیگیری میکند,اگر میبینید که سنگها در حال ریزش است و باید هرچه سریعتر پیچ شود , شما میتوانید عملیات پیچ و رولپلاک را انجام دهید و بعد از انجام کار هزینه را از سازنده از طریق قانون دریافت کنید و این را بگویم که در اینگونه موارد به هیچ عنوان برای شکایت به دردسر نمی افتید و در همان جلسه اول حکم قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما ساختمان صادر میشود و هزینه ای که پرداخت کردید را دریافت مینمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *