شست و شو نمای ساختمان

گروه مارکوراپل ارائه دهنده خدمات متنوع از جمله پیچ و رولپلاک نما در کرج، پیچ و رولپلاک نما در تهران، راپل در تهران می باشد. یکی از خدمات راپلی دیگر شست و شو نمای ساختمان از جمله ساختمان های اداری تجاری و مسکونی می باشد. مارکوراپل این کار را با طناب و بدون استفاده از داربست (که موجب طولانی تر شدن فرایند می شود)  انجام می دهد.

اولین عامل قضاوت نمای ساختمان می باشد. یعنی هرکس ابتدا نمای ساختمان شما را می بیند و اگر نمای ساختمان تمیز باشد آنچه در ذهن بیننده از داخل ساختمان تصور می شود خوب و مرتب بودن داخل آن است. شست و شو نمای ساختمان همچنین باعث احساس لذت ساکنان ساختمان می شود. در ادامه به مباحث زیر می پردازیم:

  • همه چیز درباره سندپلاست برای شست و شو نمای ساختمان
  • روش های شست و شو نمای ساختمان

همه چیز درباره سند بلاست و شست و شو نمای ساختمان با آن

یکی از خدمات مارکوراپل شست و شو نمای ساختمان است. اما یکی از راه های انجام این کار استفاده از دستگاه سندبلاست است.

هنگامیکه فشار اب (بالای ۲۰۰بار) با سیلیس مخلوط میشود مانند سنباده ای بسیار پرقدرت عمل میکند. اما سندبلاست چیست؟

سندبلاست برای لایه برداری از سنگ سیمان وکندن هرگونه رنگ ازروی اهن ونماهای سنگی وبتونی همچنین بردن شوره های سفت شده روی اجر کاربرد دارد. برای هر نمایی سیلیس مخصوص خود وجود دارد. به عنوان مثال برای نمای سنگ تراورتن سیلیس ۰۴۸درجه یک استفاده میشود.

شست و شو نمای ساختمان

شست و شو نمای ساختمان

 

شست و شو نمای آجری به چه شکل انجام می شود؟

یکی از مصالح به کار رفته در نما آجر است. که اگر به روش صحیح شسته شود به حالت اولیه برمیگردد. بهترین کار برای این کار، شست وشو نما با مواد نانو است. در گذشته از روش های دیگری مانند سیم مفتولی یا سندبلاست برای شست و شو نما استفاده می شد که با توجه به صدمات وارده به نمای ساختمان از مواد نانو برای شستن نما استفاده میکنند.

برای شستن نما ابتدا با برس و آب روی نما را تمیز کرده و سپس با مواد نانو روی آن را میکشیم و بعد از ۱۶ دقیقه دوباره با برس و آب روی آن را میشوییم.

روش های کلی شست و شو نما چیست؟

روش های مختلفی برای شستن نما وجود دارد. ابتدایی ترین و ساده ترین حالت این است که با یک دستمال مرطوب و نم دار، کثیفی و غبار های سطوح نماها را تمیز و پاک کنیم.
روش دیگر، این است که ابتدا با حوله ای پارچه ای، روی سطح شیشه ای بکشیم. البته این حوله را باید به محلولی از مواد شوینده که شامل صابون،مایع ظرفشویی یا شیشه پاک کن ها می شود آغشته کرده و با آب قاطی کنیم سپس روی سطح بکشیم.
پس از آن، با یک تی، روی شیشه می کشیم تا کثیفی های حاصل از تمیز و پاک کردن، روی سطح نما نماند.

روش بعدی، استفاده از یک برس مخصوص که قابلیت پاشیدن آب را دارد. آب پاشیده شده، توسط یک مخزن توسط یک وسیله نقلیه تأمین می شود. این آب روی سطح پاشیده می شود و به وسیله برس های مخصوص روی سطوح کشیده می شود تا نما تمیز شود.
روش بعدی استفاده از واتر جت است. دستگاه واتر جت، آب را با فشار بالا از درون محفظه به بیرون پرتاب می کند و به وسیله کارتک مخصوص موجب پاک شدن نما و لایه های رسوبی می شود.
حتما به چشم دیده اید در واقعیت یا در فیلم ها که یک سری آدم به طنابی بسته شده از بالای ساختمان ها، در حال تمیز کردن سطح نما هستند. به دلیل ارتفاع، استفاده از طناب باعث سهولت کار می شود و معمولا در مکان هایی استفاده می شود که امکان استفاده از داربست وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *